Beieren

Bayerischer Wald

Wandelen in Beieren doet in de eerste plaats denken aan het Bayerischer Wald (www.bayerischer-wald.info) met zijn veelvoud aan mogelijkheden en misschien vooral de trektochten tussen de 30 berghutten in deze schitterende streek. Vraag de uitvoerige brochure aan via de site.

Alm-wandelen

Een leuk alternatief is het alm-wandelen om en rond de Zugspitze, zie hiervoor op www.garmisch-partenkirchen.de. Andere mooie wandelgebieden op “hoog niveau” zijn onder meer: Alpenwelt Karwendel (www.alpenwelt-karwendel.de), Ammergauer Alpen (www.ammergauer-alpen.de) en Berchtesgadener Land (www.berchtesgadener-land.com).

Passauer Land

Van een totaal andere aard, maar ook rijk begiftigd met fraaie natuur, is het Passauer Land (www.passauer-land.de), aan de grens met Oostenrijk en Tsjechië. Naast diverse regionale wandelroutes doorkruisen ook twee pelgrimswegen het gebied: de nieuwe Via Nova (www.pilgerweg-vianova.eu) en de eeuwenoude route naar Compostela (www.jakobus-weg.de).

Tölzer Land

Veel minder bekend is het Tölzer Land (www.toelzer-land.de), gelegen in de voor-Alpen, met een overvloed van prachtige panorama’s.

Info

  • volledig overzicht van de Beierse wandelmogelijkheden: www.bayern.by

Auteur: Margit Sarbogardi en Robert Declerck